Materace wytwarzane są z różnego rodzaju lateksu!

LATEKS LATEKSOWI NIE RÓWNY
Używając do produkcji naturalnego lateksu, nie ma potrzeby dokładania żadnych dodatków, aby uzyskać trwały i zdrowy materac, ponieważ w naturze lateks jest częścią naturalnego mechanizmu obronnego kauczuku. Dlatego lateks naturalny jest higieniczny; drzewo używa lateksu by leczyć rany. Dzieje się tak, bo lateks jest przeciwgrzybiczy i antybakteryjny. Drzewa produkują lateks, gdy muszą chronić się przed roślinożercami lub owadami lub gdy ich kora jest uszkodzona. Naturalny lateks składa się z białek, alkaloidów, skrobi, cukrów, olejów, garbników, żywic i gum, które twardnieją podczas wystawienia na działanie powietrza. Unikalna kombinacja tych materiałów tworzy ochronną, elastyczną strukturę, która może wypuszczać powietrze i wilgoć, ale zapobiega dalszym uszkodzeniom drzewa. Lateks może być zbierany w regularnych odstępach czasu bez niszczenia drzewa, a jedno drzewo gumowe jest wykorzystywane średnio przez 24 lata, po czym na tym miejscu  jest obsadzone nowe drzewo .

Ponieważ naturalny lateks zawiera wiele różnorodnych i organicznych związków, bardzo trudno jest uzyskać lateks syntetyczny. Dodatkowo lateks syntetyczny jest również wypełniony dodatkami, które obniżają jego jakość, jest mniej trwały i może powodować wysypki skórne, alergie lub rzadko występujące choroby nowotworowe.

Dlatego produkcja oparta jest tylko na najlepszym naturalnym lateksie, jaki możemy znaleźć na naszej planecie. Rezultatem jest materac lateksowy Vita Talalay z lateksu naturalnego. Vita Talalay odróżnia się od innych metod produkcji lateksu, takich jak proces Dunlop na wiele sposobów: i tak do produkcji materacy Dunlop wykorzystuje się mieszankę lateksową, która łączy się z tak zwaną pastą wulkanizacyjną (która pomaga w wygrzaniu materaca),  spieniaczem chemicznym (środek żelujący) i innymi dodatkami, takimi jak mydła. Po zmieszaniu ich razem, produkt jest wprowadzany do formy (wypełnione 100%), a następnie wygrzewany krótko w temperaturze 100 ° C / 212 ° F. Następnie przemywa się go i suszy.

Kiedy porównamy tę metodę produkcji z materacem Vita Talalay, szybko zdajemy sobie sprawę, dlaczego jakość materaca Vita Talalay jest znacznie wyższa.

Kiedy wytwarza się materac Vita Talalay, nie używa się żadnych chemicznych spieniaczy (środek żelujący) lub mydła. Zamiast tego, forma napełniana jest czystym naturalnym lateksem. Forma nie jest wypełniona całkowicie (tylko 30% - 60%), a następnie poddawana jest działaniu próżni. To pozwala lateksowi rozprężyć się wewnątrz formy. Rozszerzający się lateks tworzy małe okrągłe pęcherzyki, które są równomiernie rozłożone. Po rozszerzeniu się lateksu w objętości całej formy jest on głęboko zamrożony, tak że okrągłe pęcherzyki powietrza pękają i stają się wzajemnie połączone. Dopiero teraz materac Vita Talalay jest wulkanizowany w temperaturze 115 ° C / 235 ° F. Następnie Vita Talalay przechodzi dodatkowy etap wulkanizacji i jest wygrzewany przez 8 godzin w temp. 85 ° C, przez co poprawiana jest wytrzymałość materaca.
 

 

Zobacz jeszcze:

VITA TALALAY Natural - proces produkcji

Dlaczego materace lateksowe VITA TALALAY?

Materace Koło - Naturalny lateks Vita Talalay

Materace Koło - i śpisz w powietrzu

Materace KOŁO - ważne dla materaca i ciała

Materace Koło - VITA TALALAY - pozostałe zalety