Odpowiednia wentylacja, przepływ powietrza  - WAŻNE DLA MATERACA I CIAŁA

Typowy materac utrudnia proces zasypiania, ponieważ zmniejsza dopływ powietrza do organizmu. Ciało podczas snu przylega do materaca, a skóra potrzebuje świeżego powietrza aby móc oddychać. Nawet jeśli oddychamy, pobierając tlen płucami, znaczna ilość tlenu jest również pobierana przez komórki skóry. Skóra jest narządem do wymiany gazowej organizmu i może pobierać tlen lub wydzielać różne gazy. Niesamowite, prawda? 
Powodem, dla którego naskórek może wymieniać gazy, a zatem "oddychać" jest to, że najbardziej zewnętrzne komórki skóry znajdują się w obrębie naszego układu krwionośnego. Te komórki są pierwszą linią obrony przed obcymi organizmami, dlatego potrzebują dużo tlenu, który mogą pozyskać tylko z powietrza.

Tak długo, jak skóra ma dostęp do świeżego powietrza, ma możliwość poprzez pory, pobierać lub wydalać gazy. Utrzymuje to ciało w stabilnej temperaturze, ale pomaga również wyrzucić toksyny. Podczas spania pory skóry pobierają tlen i wydalają obfite ilości pary wodnej, innymi słowy zaczniesz się pocić. Pocenie się jest użyteczne dla organizmu, ponieważ usuwa wiele toksyn, które mogą gromadzić się wewnątrz ciała, ale jest to uciążliwe, jeśli występuje w nadmiarze, na przykład przez spanie na materacu bez wentylacji.

Jeśli nie ma możliwości obiegu powietrza przez materac, skóra nie będzie mogła prawidłowo oddychać i skutecznie usuwać toksyn. Ponadto z biegiem czasu będziesz musiał poradzić sobie z coraz większą ilością ciepła i potu, co może być powodem wybudzania się w środku nocy, z powodu zbyt wysokiej temperatury materaca. 

Dodatkowo, kondensująca wilgoć nasiąka w pościel i materac, a te wilgotne warunki są tym, co kochają wszystkie rodzaje bakterii. Te małe organizmy można znaleźć we wszystkich tekstyliach i niestety nie da się tego uniknąć. Żyją wszędzie na naszej skórze i są tak samo korzystne dla naszego zdrowia, jak i szkodliwe . Jednak nie chcemy, aby te małe organizmy żyły w naszych łóżkach. Jest to koszmar, ponieważ bakterie opuszczające wraz z potem naszą skórę migrują do łóżka i szybko obumierają. Pozostawiają wtedy na łóżku nieprzyjemny odcień żółto-brązowy(plamę potu). W skrajnych przypadkach niektóre z tych bakterii mogą pozostawić nieprzyjemny zapach i kto chce spać w zaplamionym i śmierdzącym łóżku?

Nie musisz jednak martwić się o brudne bakterie w łóżku, jeśli kupisz materac lateksowy Vita Talalay. Ze względu na naturalne działanie antyseptyczne lateksu Vita Talalay, materace te, są wrogim środowiskiem dla bakterii. Natura zaprojektowana jest na lateks, aby chronić przed zewnętrznym zagrożeniem, takim jak bakterie, grzyby i drobnoustroje. W ten sposób materace Vita Talalay ułatwiają utrzymanie czystości. 

W porównaniu z naturalnymi materacami lateksowymi, konwencjonalne materace zużywa się znacznie szybciej. To dlatego, że w przeciwieństwie do lateksu naturalnego, konwencjonalny lateks nie zapobiega rozwojowi bakterii w łóżku. Konwencjonalny lateks nie pozbawia się wilgoci, ale raczej gromadzi ją, tak aby bakterie pozostały w piance materacowej i rozmnażały się, aż do pozostawienia plam i nieprzyjemnego zapachu. Dlatego po prostu nie mogę polecić Ci tradycyjnych materacy lateksowych, jeżeli mamy w ofercie materace Vita Talalay. Gdy plamy są w tkaninie, trudno je usunąć, ale gdy kupimy materac Vita Talalay, można uniknąć wszystkich bakteryjnych, grzybowych i drobnoustrojowych problemów. 

Zastanów się dobrze przed podjęciem decyzji – jaki materac kupić?

Może powiesz – ale materac Vita Talalay jest droższy. To jest fakt, ale samo to jak zdrowe środowisko stwarza podczas snu,  (a przecież przeciętnie poświęcamy na to 7-8 godz.), jak pozwala się zrelaksować i wypocząć, może warty jest tych pieniędzy. A poza tym weź pod uwagę, że materac  z lateksu Vita Talalay możemy używać kilkakrotnie dłużej od każdego innego materaca. 

Zobacz film, który pokazuje właściwości wentylacyjne lateksu Vita Talalay w porównaniu z pianką termoelastyczną i lateksem standardowym

 

 

 

Zobacz jeszcze:

VITA TALALAY Natural - proces produkcji

Dlaczego materace lateksowe VITA TALALAY?

Materace Koło - Naturalny lateks Vita Talalay

Materace lateksowe - Różne rodzaje lateksu

Materace Koło - i śpisz w powietrzu

Materace Koło - VITA TALALAY - pozostałe zalety