Naturalny lateks Vita Talalay zastosowany w produkcji materacy MK foam Koło zmieni twoje życie, ponieważ sprawi, że poczujesz się jakbyś spał w powietrzu.

Czy kiedykolwiek doświadczyłeś gorącej letniej nocy, kiedy nie można spać, a łóżko grzeje? Nikt tego nie lubi , gdy tak się dzieje. Wydaje się, że nic nie można zrobić, aby się ochłodzić. Zapomnij o otwarciu okien, jeśli cokolwiek to zmieni, to tylko pogorszy. Choć otwarcie okna przyniesie świeże powietrze, ciepło z zewnątrz wpłynie wraz z nim, dzięki czemu sytuacja prawie się nie poprawi.
 Wentylacja jest warunkiem dobrego snu, nie tylko podczas gorących letnich nocy, ale także dlatego, że zdolność organizmu do regulowania jego temperatury zależy od przepływu powietrza. Dopóki świeże powietrze krąży w łóżku, możemy spać ze stabilną temperaturą ciała i w chłodniejszym otoczeniu. Stabilna temperatura ciała jest gwarancją relaksującego snu, ponieważ gdy temperatura ciała wzrasta lub gwałtownie spadnie, są wysyłane sygnały do mózgu, a ten może dojść do irracjonalnych wniosków. I tak, nagłe zmiany temperatury są interpretowane jako: "coś jest nie tak". Jeśli mózg nie jest w stanie stwierdzić, co to jest?, dochodzi do wybudzenia, to zakłóca nasz sen, a później może być już trudno zasnąć. Myślę, że wszyscy mieliśmy niespokojne noce, ale niepokój może być naprawdę denerwujący, gdy to się dzieje regularnie. Dobry sen jest wymagany, aby poczuć świeżość w godzinach porannych i przez cały kolejny dzień. Dlatego tak ważne jest, aby skorzystać z materaca, który pomaga naszemu ciału zasnąć, który może pomóc organizmowi w regulowaniu jego temperatury. To właśnie jest materac Vita Talalay. A wszystko dlatego, że pęcherzyki powietrza rozproszone w naturalnym lateksie umożliwiają cyrkulację powietrza w całym materacu odprowadzając wilgoć z łóżka, co pomaga lepiej odpocząć podczas snu.
Często napotykamy na problem ze spaniem podczas leżenia na materacach syntetycznych, materacach lateksowych, które nie są produkowane w technologii Talalay , a już nagorzej to wygląda w przypadku materacy z pianki termoelastycznej, ponieważ materiały te uniemożliwiają organizmowi optymalne regulowanie jego temperatury poprzez brak wentylacji.
Nienaturalne substancje chemiczne mogą powodować wysypki skórne lub alergie, które mogą zakłócić sen. Aby zapewnić słodkie sny, ciało musi mieć dostęp do stałego dopływu świeżego powietrza. Wiemy już, że wentylacja pomaga organizmowi regulować jego temperaturę, ale przyczynia się również do zmniejszenia efektu pocenia się. Czy wiesz, że człowiek w ciągu nocy w procesie pocenia wydala średnio 0,5 l wody. Organizm potrzebuje dużo  tlenu do regeneracji, a dopływ tlenu może być zagwarantowany tylko wtedy, gdy jest wystarczająca wentylacja. Ponieważ materace lateksowe Vita Talalay pozwalają na dopływ świeżego powietrza, sprzyja to stworzeniu optymalnych warunków do dobrego snu.

 

 

Zobacz jeszcze:

VITA TALALAY Natural - proces produkcji

Dlaczego materace lateksowe VITA TALALAY?

Materace Koło - Naturalny lateks Vita Talalay

Materace lateksowe - Różne rodzaje lateksu

Materace KOŁO - ważne dla materaca i ciała

Materace Koło - VITA TALALAY - pozostałe zalety